.

Poraz Travnika od Olimpica

07 Svibanj 2016

U 29. kolu BH Telecom Premijer lige Olimpic je savladao Travnik sa 1:0 i ostao u utrci za opstanak.

Nakon mirnih uvodnih deset minuta, gosti su zaprijetili preko Jašarevića u 11. minuti no Bandović sjajno brani. Dvije minute kasnije šansa za Anđušića, ali Nurković brani njegov udarac.

U 22. minuti Zec je imao novu šansu za Travnik, ali Bandović brani, da bi minut kasnije Regoje propustio dobru šansu za domaćine. Pred kraj prvog poluvremena, Hadžić je imao dobru priliku za domaćine, no na poluvrijeme se odlazi sa 0:0.

Olimpic je u nastavku meča ubacio u brzinu više. Muharemović je imao sjajnu priliku u 49. minuti, ali Nurković brani njegov udarac, da bi tri minute kasnije nakon udarca Handžića lopta odlazi pored gola.

Asim Zec je u 73. minuti imao fenomenalnu priliku za goste, ali Zolj izbija loptu sa gol linije, a deset minuta ranije Anđušić je imao dobru priliku za Olimpic nakon asistencije Muharemovića.U 75. minuti Hebibović na asistenciju Muharemovića dovodi Vukove u vodstvo od 1:0.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja i Olimpic dolazi do veoma bitne pobjede u borbi za opstanak.

Olimpic - Travnik 1:0 (Hebibović 75')

Olimpic: Bandović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Anđušić, Gligorov, Handžić, Zolj

Travnik: Nurković, Kovač, Jašarević, Zajmović, Čurić, Zec, Varupa, Kadrić, Kouadio, Jelić, Aleksić