.

Travnik se pobjedom oprostio od Premijer lige BiH

16 Svibanj 2016

Travnik je zahvaljujući trostrukom strijelcu Kouadiju uspio preokrenuti rezultat protiv Drine i na kraju slavio rezultatom 4:2.

Travnik i Drina odigrali su odličnu utakmicu na Piroti, gdje su gledaoci mogli vidjeti čak šest golova. Gosti su poveli već u 2. minuti golom Kuzmanovića, a prethodno je pogriješio Kuzmić što je bio i rezultat prvo poluvremena.

U nastavku odlična utakmica na Piroti. Već u 46. minuti Kouadio je pogodio za izjednačenje. Zatim u 58. minuti Kuzmanović ponovo pogađa za vodstvo gostiju, ali samo šest minuta kasnije Kouadio postiže svoj drugi gol i donosi izjednačenje.

U 68. minuti Kouadio postiže svoj het-trik i dovodi Travnik u vodstvo, a zatim u 80. minuti autogol igrača Drine za konačnih 4:2.

Unatoč pobjedi, Travnik će od iduće sezone igrati u nižem rangu natjecanja.

Travnik - Drina 4:2 (Kouadio 46', 64', 68', a.g. 80'; Kuzmanović 2', 58')

Travnik: Kuzmić, Nuhić, Kovač, Jašarević, Zajmović, Čurić, Zec, Kadrić, Kouadio, Varupa, Aleksić.

Drina: Maksimović, Trifković, Petrović, Ivanović, Ilić, Majlović, Simić, Vasić, Kuzmanović, Jokić, Atić.